Krāsu menedžments – krāsu vienādums visos darba izgatavošanas posmos – ir būtisks faktors, kas ietekmē drukas kvalitāti un kas ir galvenokārt atkarīgs no drukas darba veidotāja un tikai sekundāri – no tipogrāfijas. Krāsu profiliem, strādājot pie viena konkrēta drukas darba ar noteiktu apdrukājamo materiālu un drukas tehnoloģiju, visās programmās ir jābūt identiskiem.
Ir daudz papīru veidu, un, uz tiem drukājot, var iegūt dažādus rezultātus, jo krāsa atšķirīgi reaģē uz dažādām papīra virsmām. Tāpēc ir arī dažādi profili, kas jāiestāda atkarībā no izvēlētā papīra uz kura tiks drukāts.
Galvenokārt izškir divu veidu papīrus – nekrītotos (biroja, avīžu, grāmatu papīrs), kas ir mīkstāki, krāsa tajos iesūcas vairāk un nav tik intensīva, un krītotos (reklāmu, žurnālu, papīri), kas ir gludāki, krāsa uz tiem izplūst mazāk, tāpēc attēli izskatās košāki.
Jālieto tas profils, kuru izvēlētā tipogrāfija lūdz izmantot.
Ja tas nav zināms, tad var lietot kādu no biežāk lietotajiem. Dažiem papīriem ir pieejami konrētajam papīram specializētie profili, piemēram, Munken –
http://www.arcticpaper.com/en/Home/Arctic-Paper1/Arctic-Paper-ICC-Webb-Service/Download-profiles/
Krītotiem papīriem biežāk lietojamie krāsu profili – ISO Coated v2 300% (ECI), Euroscale Coated v2
Nekrītotiem papīriem – Euroscale Uncoated v2, PSO_Uncoated
Lejupielādējami: http://www.colormanagement.org/en/isoprofile2009.html
Ja lejupielādējat jaunu profilu tas jāiekopē attiecīgajā profilu mapē.
Windows lietotājiem profili jāiekopē mapē C:\Windows\system32\spool\drivers\color
MacOS X lietotājiem profili jākopē Library/ColorSync/Profiles vai Users/YourName/Library/ColorSync/Profiles.
Profilu lietošana un monitora kalibrēšana ļauj veidotājam maksimāli tuvu redzēt kāds viņa veidotais darbs izskatīsies nodrukāts un neļauj tumšajām krāsām pārsniegt noteiktu procentu daudzumu, kas svarīgi, lai krāsa pietiekami ātri nožūtu, nesmērētos un nespīdētu cauri papīram.